II Niedziela Adwentu 08.12.2019 r.

7 grudnia 2019, godz.1955
  1. Mimo przypadającej dziś II Niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób.
  2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana, a w naszej wspólnocie dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Witamy wśród nas Ks. Grzegorza Kaczyburę, wikariusza parafii pw. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
  3. Program rekolekcji jest następujący: dziś w Niedzielę Msze Święte wraz z naukami ogólnymi w stałym porządku, od poniedziałku do wtorku Msze Święte o godz. 7.00, 17.00 (Wichrów) i 18.00.   Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze spowiedzi świętej rekolekcyjnej, która będzie miała miejsce we wtorek w Wichrowie od godz. 16.30 do godz. 17.00. Natomiast tu u nas w Kostomłotach: spowiedź poranna od godz. 7.30 od godz. 8.30, oraz po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  4. Dzisiejsza Niedziela jest jednocześnie szczególnym już 20 dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności nas wszystkich.
  5. Z Maryją podążamy Adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – Narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej Roratnej o godz. godz. 7.00 i o Adwentowej Spowiedzi Świętej, którą będziemy przeżywać już w najbliższy wtorek na zakończenie naszych Rekolekcji Adwentowych. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
  6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Piątek: Św. Łucji, Sobota: Św. Jana od Krzyża.
  7. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.