II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018 r.

8 grudnia 2018, godz.2203
  1. Przeżywamy dziś drugą Niedzielę tegorocznego Adwentu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Św. Łucji, Piątek: Św. Jana od Krzyża.
  3. W okresie Adwentu tradycyjnie sprawujemy Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich, zarówno starszych jak i młodzież oraz przede wszystkim dzieci, do uczestnictwa w Roratach. Msze Święte Roratnie sprawujemy przez cały okres Adwentu o godz. 7.00 rano.
  4. W najbliższy wtorek w naszej parafii będziemy przeżywać Spowiedź Świętą Adwentową. Spowiedź Święta w kościele parafialnym w Kostomłotach będzie od godz. 16.30 do godz. 17.30. Wyjątkowo w tym dniu Msza Święta będzie sprawowana o godz. 17.00. Natomiast okazja do Spowiedzi Świętej w Wichrowie będzie od godz. 16.00 do godz. 16.30.
  5. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku przygotowała Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  7. Tradycyjnie jak każdego roku w 2 Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zatem w dzisiejszą niedzielę wspieramy katolików żyjących w krajach byłego ZSRR modlitwą oraz ofiarą składaną do puszek przy wyjściu z kościoła.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku jest wyłożony najnowszy grudniowy nr Nowego Życia.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Sikorski, zam. Środa Śląska i Nikola Kachel, zam. Jenkowice – zapowiedź trzecia.
  10. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.