II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r

9 grudnia 2017, godz.2053
  1. Tradycyjnie, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.­
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: św. Łucji, Czwartek: św. Jana od Krzyża.
  3. W okresie Adwentu tradycyjnie zapraszam na Msze Święte Roratnie. Msze Święte Roratnie sprawowane są przez cały okres Adwentu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano.
  4. U ministrantów przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku organizuje Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Spowiedź Święta w naszym Dekanacie w tym tygodniu będzie miała miejsce w następujących parafiach: Poniedziałek – Wawrzeńczyce, Wtorek – Gniechowice, Środa – Smolec, Czwartek – Małkowice, Piątek – Świdnica Polska, Sobota – Ramułtowice.
  7. U ministrantów przed wejściem do Kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  8. W gablocie przed kościołem pojawiła się informacja o chorym Szymonie, który jest synem byłej mieszkanki Kostomłotów p. Marioli Mylewskiej. W imieniu inicjatorów akcji pomocy dla chorego Szymona zachęcam do zapoznania się z informacjami na ten temat zamieszczonymi na plakacie i wsparcie tej inicjatywy.
  9. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i przygotowaniem dekoracji w naszej Świątyni, zwracam się z prośbą do tych z Was, którzy w tym czasie mieliby zamiar wyciąć ze swoich posesji choinki (świerki), aby zamiast pozbywać się tych drzewek, przekazali je na dekoracje upiększające nasz Kościół. Bardzo proszę o kontakt w tej sprawie do końca tego tygodnia.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny.