II Niedziela Adwentu 10.12.2023 r.

9 grudnia 2023, godz.2157

1. W 2 Adwentową Niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia.
  2. W dzisiejszą Niedzielę szczególnie modlimy się w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także wspomagamy ich naszymi ofiarami materialnymi składanymi do puszek po Mszach Świętych.
  3. Włączmy się również w Adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Cena świec: małe 10 zł., duże 20 zł. Przypominam też o możliwości nabywania opłatków na tegoroczny stół Wigilijny. W opłatki można zaopatrzyć się w zakrystii naszego kościoła po Mszach Świętych w Niedzielę i tygodniu oraz w piekarni u p. Beaty Boczar i sklepie ogólnospożywczym u p. Józefa Boczara.
  4. Ten tydzień obfituje w dramatyczne rocznice wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a pod koniec tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: Św. Łucji dziewicy i męczennicy, Czwartek: Św. Jana od Krzyża.
  6. Już za tydzień w najbliższą Niedzielę rozpoczniemy w naszej wspólnocie rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Eryk Dobrzański, wikariusz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Potrwają one do wtorku włącznie. Na zakończenie naszych rekolekcji zaprosiłem do naszej wspólnoty parafialnej księży, którzy pomogą nam pojednać się z Panem Bogiem w ramach Spowiedzi Świętej Adwentowej, która przygotuje nas wewnętrznie do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, która będzie miała miejsce w wtorek, tj. 19 grudnia: w Kostomłotach rano od godz. 7.30 do godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00. Natomiast Spowiedź Święta w Wichrowie od godz. 16.30 do godz. 17.00.
  7. Również za tydzień zapraszam wszystkich naszych najmłodszych parafian na Mszę Świętą o godz.1200. Tradycyjnie w 3 Niedzielę miesiąca będzie nam towarzyszyć w modlitwie nasz schola dziecięca, a kazanie będzie dedykowane szczególnie do dzieci.
  8. W dzisiejszą Niedzielę serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów i swoim na kolejny już Kostomłocki Jarmark Mikołajowy, gdzie każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Od południa będzie można już brać udział w tym wydarzeniu.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę oraz nowa propozycja czytelnicza wydawana pod patronatem Gościa Niedzielnego: Historia Kościoła. Cena tej gazety to 12 zł.
  10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.