II Niedziela po Bożym Narodzeniu 05.01.2020 r.

4 stycznia 2020, godz.2130
  1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga Niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
  2. Jutro w poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary składane w dniu jutrzejszym na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Dzięki tym ofiarom, możliwe jest przygotowanie do przyszłych zadań ewangelizacyjnych misjonarzy i misjonarek w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Msze Święte w dniu jutrzejszy będą sprawowane jak w każdą Niedzielę.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są o godz. 8.00 rano.
  5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Przypominam, że kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.

Plan Kolędy jest następujący:

Poniedziałek 06. 01. 2020 Objawienie Pańskie – Trzech Króli
Wtorek 07. 01. 2020 JENKOWICE Od p. Ludwika Dziuby do p. Marka Broniewicza
Środa 08. 01. 2020 JENKOWICE Od p. Teresy Gładysz do p. Bogusława Żuchowskiego
Czwartek 09. 01. 2020 KOSTOMŁOTY ul. Ogrodowa od nr 1 do końca, ul. Średzka od nr 14 do nr 18a
Piątek 10. 01. 2020 KOSTOMŁOTY ul. Średzka od nr 18c do nr 25 włącznie
Sobota 11. 01. 2020 KOSTOMŁOTY

od godz. 10.00

ul. Ślężna od nr 3, ul. Sportowa od nr 2, ul. Jaśminowa, ul. Klonowa od nr 20, ul. Akacjowa od nr końcowych do nr 1, ul. Na Zaciszu

6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.