II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022 r.

2 stycznia 2022, godz.0655
  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom
  2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Dzięki tym ofiarom, możliwe jest przygotowanie do przyszłych zadań ewangelizacyjnych misjonarzy i misjonarek w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
  3. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do Spowiedzi Świętej w naszym kościele będzie od 16.00 do godz. 17.00, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych zostanie odprawiona w tym dniu godz. 8.00. W tym dniu serdecznie zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, aby skorzystali z Sakramentu Spowiedzi Świętej jako comiesięczne przygotowanie do tego wydarzenia.
  5. W najbliższą Niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  6. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane będą o 8.00 rano, natomiast po południu o godz. 17.00 Msze Święte kolędowe w intencji mieszkańców z poszczególnych miejscowości i ulic naszej parafii.

Plan Mszy Świętych Kolędowych jest następujący:

03. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW ZABŁOTA Od p. Rafała Jańca do p. Marka Krycińskiego

04. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW ZABŁOTA Od p. Janusza Kuneckiego do p. Tomasza Piwowara

05. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW ZABŁOTA Od p. Marcina Martka do p. Dariusza Miśkiewicza

06. 01. 2022

Uroczystość Objawienia Pańskiego

07. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Ogrodowa, ul. Średzka

08. 01. 2022

ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Ślężna, ul. Sportowa, ul. Jaśminowa, ul. Klonowa, ul. Akacjowa, ul. Na zaciszu
  1. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła – naszego funduszu remontowo-budowlanego. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na nasze konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie w tym trudnym czasie dla nas wszystkich. Bóg Zapłać!
  2. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dzisiejszy świąteczny dzień.