II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

27 kwietnia 2019, godz.2214
  1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. s. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.
  2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Jeszcze raz składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie parafialnej, zarówno tu w kościele parafialnym jak i w kościele filialnym w Wichrowie. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca prawdziwym pokojem.
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Dziś też przynosimy do naszej świątyni skarbonki Caritas w ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej.
  4. W poniedziałek 30 kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta w Wichrowie o godz. 17.00, a w Kostomłotach o godz. godz. 18.00.
  5. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Od środy serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu będziemy odprawiać po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki będą odprawiane o godz. 16.30.
  6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. będzie wyjątkowo w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  7. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych jak w Niedzielę. O godz. 17.00 Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych wraz z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Ponieważ jest to Uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. W naszej modlitwie pamiętajmy szczególnie o naszych strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostomłotach.
  9. Najbliższa Sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30 w intencji o łaskę deszczu i dobre tegoroczne plony (urodzaje). Msza Święta została zamówiona od rolników z Zabłocia. Później tradycyjnie odwiedziny chorych.
  10. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny.
  13. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.