II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2022 r.

4 marca 2023, godz.2246
  1. Przeżywamy 2 Niedzielę tegorocznego czasu Wielkiego Postu.
  2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe.
  4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Wszystkim Paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku, oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia. Kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  5. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach: Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 17.00. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy tradycyjnie w Niedzielę o godz. 16.30. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.
  6. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg zapłać!
  7. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest marcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Wszystkim Gościom, Dobrodziejom, Parafianom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.