II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

7 marca 2020, godz.1835
  1. Dziś przypada druga Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski dziś po każdej Mszy Świętej jest zbierana misyjna jałmużna do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom.
  2. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowane w tym czasie rekolekcje, dni skupienia czy specjalne nabożeństwa pokutne. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz.: 17.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w Niedziele o godz. o godz.: 16.15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Szczególnie to zaproszenie kieruję do dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki.
  4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Powoli rozpoczynamy czas przygotowania do Uroczystości I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Zapraszam więc w tym tygodniu dzieci na pierwszą próbę liturgiczną do naszego kościoła w czwartek o godz. 17.30.
  7. W piątek, 13 marca, przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  8. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Natomiast na stoliku wyłożone są skarbonki przygotowane przez Caritas Polska w ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Drozdek, zam. Kostomłoty i Sylwia Kmiecik, zam. Strzelin – zapowiedź druga.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.