II Niedziela Wielkiego Postu – 12. 03. 2017 r.

11 marca 2017, godz.2057
  1. Dziś przeżywamy II Niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu.
  2. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek.
  4. Jak co roku, II Niedziela Wielkiego Postu w kościele polskim jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą Niedzielę po każdej Mszy Świętej jest zbierana misyjna jałmużna do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom. Za wszelkie ofiary zarówno te materialne jak i te duchowe składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Chciałbym poinformować już teraz, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 26 do 29 marca. Poprowadzi je ks. Grzegorz Sokołowski.
  6. W imieniu swoim i naszych parafian chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w pracę i pomagali przy usuwaniu drzew na naszym cmentarzu parafialnym. Szczególne podziękowania za pracę, poświęcony czas i włożony trud składam na ręce naszych strażaków z OSP Kostomłoty. Bóg zapłać!
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia marcowy nr Nowego Życia. A u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o Wielkim Poście, który buduje wspólnotę pokutników; o pokucie, do której wzywał Anioł w trzeciej tajemnicy fatimskiej oraz o nauce, która służy cudom. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o darze wspólnot religijnych dla Aleppo oraz o nowych ulgach, z których będą mogły korzystać rodziny wielodzietne na Dolnym Śląsku.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Andrzej Rosejno. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie….
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.