II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019 r.

16 marca 2019, godz.2146
  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela „Ad Gentes” to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty i duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy i misjonarki.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M. Panny.
  4. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 31 marca. Poprowadzi je Ks. Patryk Olejnik, wikariusz parafii pw. Św. Maurycego we Wrocławiu.
  5. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie będą odprawiane w piątki: w Wichrowie o godz.: 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz.: 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Natomiast na stoliku wyłożone są skarbonki przygotowane przez Caritas Polska w ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.