II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.

27 lutego 2021, godz.1836
  1. W centrum liturgii 2 Niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  2. Jak co roku 2 Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dziś można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Czwartek: Św. Kazimierza Królewicza.
  4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę w ich intencji.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i pierwsza Niedziela miesiąca.
  6. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 16.00 do 17.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych zmarłych.
  7. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Józefa Jędrysik. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.