II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

18 kwietnia 2020, godz.2032
  1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać Miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie Zmartwychwstał i żyje pośród nas. Zapraszam dziś do łączności w modlitwie o godz. 15.00. O tej godzinie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem.
  2. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca kierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Msza Święta w Wichrowie o godz. 17.00, a w Kostomłotach o godz. 18.00.
  3. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić Święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Tego dnia szczególnie będziemy się modlić o deszcz, oraz o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. Msza święta w Wichrowie o godz. 17.00, a w Kostomłotach o godz. 18.00.
  4. Zgodnie z obowiązującymi od jutra tj. 20.04.2020 r. (poniedziałek) ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszach Świętych oraz nabożeństwach w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2) – informuje, że w naszej świątyni może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie (Mszy Świętej) 25 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości miedzy sobą. Bardzo proszę o bezwzględne przestrzeganie tego zalecenia w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za innych. Pamiętajmy również, że przebywając we wnętrzu świątyni i uczestnicząc we Mszy Świętej lub nabożeństwie, jesteśmy zobowiązani mieć zasłonięte usta oraz nos maseczką, przyłbicą lub częścią odzieży.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Eugeniusz Goliński. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz  mu dać Panie….
  6. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.