II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15. 01. 2017

15 stycznia 2017, godz.0016
  1. Dziś przeżywamy II Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Dziś też w kościele powszechnym rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu są sprawowane o godz. 8.00 rano.
  3. Kancelaria Parafialna w miesiącu styczniu jest czynna tylko w soboty od 9.00 do 10.00.
  4. W tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie czyli tradycyjną Kolędę. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

Poniedziałek 16.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Południowa, ul. Słoneczna od nr 1 a do nr 25
Wtorek 17.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Słoneczna od nr 26 do nr 54
Środa 18.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Polna od nr 1 do nr 15
Czwartek 19.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Wrocławska od nr 1 do nr 8 a
Piątek 20.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Wrocławska od nr 9 do nr 20
Sobota 21.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Ślężna od nr 3, ul. Sportowa od nr 2, ul. Klonowa od nr 4,
ul. Akacjowa od nr 1

5. Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 21. 01. 2017 r. (tj. sobota) o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Kostomłotach przy ul. Średzkiej 10. W programie m.in. wspólne kolędowanie, konsumpcja potraw wigilijnych. Oprawę muzyczną zapewni kapela „Biesiadni”. Koszt uczestnictwa to 30 zł. od osoby. Informacje i zapisy u p. Mariana Fity oraz w sklepie spożywczym u p. Lucyny Partyki. Serdecznie zapraszamy!!!

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia styczniowy nr Nowego Życia, oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o licznych Orszakach Trzech Króli, które miały miejsce w wielu miejscowościach naszej Archidiecezji, o tym, dlaczego w Polsce nie następuje gwałtowna laicyzacja oraz o bojaźni Bożej, która jest początkiem mądrości Pańskiej. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o księżach, którzy w różny sposób docierają do młodego pokolenia między innymi poprzez muzykę, taką np. jak rock czy rap, oraz o wielkim balu, który odbędzie się u św. Jadwigi w Trzebnicy.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: + Julia Martka oraz + Anna Szydłowska. Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.