II NIEDZIELA ZWYKŁA 16. 01. 2022 r.

15 stycznia 2022, godz.2248
  1. Dziś przeżywamy 2 Niedzielę Zwykłą. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Antoniego, Środa: Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Piątek: Św. Agnieszki.
  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych Dziadków i Babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są o 8.00 rano.
  6. W minionym tygodniu zakończyliśmy sprawowanie Mszy Świętych kolędowych w ramach tegorocznej „Wizyty Duszpasterskiej”. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych Mszach Świętych, za wspólne spotkanie kolędowe, za obecność, wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Zbigniew Gawron. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień.