II Niedziela Zwykła 17. 01. 20201 r.

16 stycznia 2021, godz.2222
  1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Czwartek: Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
  4. Jak wiemy rok 2021 został ogłoszony przez Papieża Franciszka Rokiem Św. Józefa. W związku z tym, każdego 19 dnia miesiąca, przez cały najbliższy rok, w czasie Mszy Świętej w tym dniu będziemy modlić się Litanią do Świętego Józefa. Zachęcam do wspólnej modlitwy za przyczyną Tego Świętego.
  5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowo, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości wobec nich
  6. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są rano o godz. 8.00, natomiast po południu w tym tygodniu o godz. 18.00 Msze Święte kolędowe w intencji przedstawicieli rodzin mieszkańców z poszczególnych ulic naszej parafii.

Plan Mszy Świętych Kolędowych jest następujący:

Poniedziałek 18. 01. 2021 ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Południowa ul. Słoneczna od nr 1a do nr 25
Wtorek 19. 01. 2021 ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Słoneczna od nr 26 do nr 54
Środa 20. 01. 2021 ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Wrocławska
Czwartek 21. 01. 2021 ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Polna
Piątek 22. 01. 2021 ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Szpitalna, ul. Jarzębinowa
Sobota 23. 01. 2021 ZA MIESZKAŃCÓW KOSTOMŁOT ul. Świerkowa, ul. Sosnowa, ul. Krótka, ul. Wąska

7. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił Niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach podczas każdej Mszy Św. będziemy się modlić za poszkodowanych oraz będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.