II Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

18 stycznia 2020, godz.1821
  1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
  4. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są o godz. 8.00 rano.
  5. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Przypominam, że kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00.
  6. Wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli i nie mieli możliwości przyjęcia kapłana w ramach wyznaczonej wizyty duszpasterskiej, która w tym tygodniu dobiega już końca, zachęcam do skorzystania z terminu dodatkowego. Kolęda dodatkowa będzie miała miejsce w sobotę 25 stycznia od godz. 10.00. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.

Plan Kolędy jest następujący:

Poniedziałek 20. 01. 2020 KOSTOMŁOTY ul. Polna od nr 1 do nr 15
Wtorek 21. 01. 2020 KOSTOMŁOTY ul. Szpitalna od nr 1 po kolei numerami do końca do nr 14, ul. Jarzębinowa
Środa 22. 01. 2020 KOSTOMŁOTY ul. Świerkowa nr 1 do końca, ul. Sosnowa, ul. Krótka od strony ul. Szpitalnej w stronę ul. Średzkiej,
ul. Wąska od nr 6
Czwartek 23. 01. 2020 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 1 do nr 13 włącznie
Piątek 24. 01. 2020 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 14 do końca
Sobota 25. 01. 2020 KOSTOMŁOTY od godz. 10.00 KOLĘDA DODATKOWA

7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.

8. Od dzisiejszej Niedzieli w zakrystii są do nabycia świece dla dzieci I Komunijnych, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej. Cena tych świec to: 16 zł.

9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.