II Niedziela Zwykła 20.01.2019 r.

19 stycznia 2019, godz.2137
  1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
  2. Już wtorek 22 stycznia rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszam do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Agnieszki, Czwartek: Św. Franciszka Salezego, Piątek: Nawrócenie Św. Pawła – Święto, Sobota: Św. Bp. Tymoteusza i Tytusa
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w sobotę.
  6. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Przypominam, że kolęda w tygodniu rozpoczynać się od godz. 16.00.
  7. Wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli i nie mieli możliwości przyjęcia kapłana w ramach wyznaczonej Wizyty Duszpasterskiej, która w tym tygodniu dobiega już końca, zachęcam do skorzystania z terminu dodatkowego. Kolęda dodatkowa będzie miała miejsce w piątek 25 stycznia od godz. 16.00. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.

Plan Kolędy jest następujący:

Poniedziałek 21.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Szpitalna od nr 1 po kolei numerami do końca do nr 14,
ul. Jarzębinowa
Wtorek 22.01.2019 KOSTOMŁOTY ul. Świerkowa nr 1 do końca, ul. Sosnowa, ul. Krótka od strony ul. Szpitalnej w stronę ul. Średzkiej, ul. Wąska od nr 6
Środa 23.01.2019 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 1 do nr 13 włącznie
Czwartek 24.01.2019 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 14 do końca
Piątek 25.01.2019 KOSTOMŁOTY KOLĘDA DODATKOWA

8. W przyszłą sobotę, tj. 26 stycznia, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Eleni. Bilety w formie cegiełek w kwocie 40 zł. do nabycia przed koncertem.
9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.