III NIEDZIELA ADWENTU – 11. 12. 2016.

10 grudnia 2016, godz.2001
  1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: wtorek: Św. Łucji, środa: Św. Jana od Krzyża.
  3. Dzisiaj w naszym kościele prowadzona jest zbiórka do puszek w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Niech wyrazem naszego otwarcia na słowo przychodzącego Pana będzie konkretny gest życzliwości wobec sióstr i braci zza naszej wschodniej granicy, którzy nie mogą jeszcze cieszyć się pełną wolnością religijną i godnymi warunkami do sprawowania kultu Bożego.
  4. Trwamy w okresie Adwentu serdecznie zapraszam do uczestnictwa we Mszach Świętych Roratnich. Msze Święte Roratnie w tym tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 rano.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 15.00 do 16.00 oraz w sobotę od 9.00 do 10.00.
  6. Informuję, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2017 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami.
  7. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej.
  8. W tym tygodniu okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej w ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia będzie w: poniedziałek – Gniechowice od 16.30, we wtorek – Bogdaszowice od 17.30, środa – Siemidrożyce od 16.30, piątek – Jaszkotle od 17.00, sobota – Paździorno od 16.15.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia grudniowy nr Nowego Życia który w dużej mierze poświęcony jest tematowi naszej wiary, oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o remoncie Grobu Pańskiego który po raz pierwszy od 500 lat dał możliwość odsłonięcia skały na której spoczywało ciało Ukrzyżowanego Chrystusa, o nowych lekturach dla uczniów w klasach od czwartej do ósmej w/g nowej podstawy programowej, oraz o ćwierć wieku Radia Maryja.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy, rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.