III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r.

10 grudnia 2022, godz.2125
  1. Dziś przeżywamy 3 Niedzielę Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
  2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć tylko do rozrywki i stołu.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Łucji, Środa: Św. Jana od Krzyża.
  4. Dziś na polecenia Konferencji Episkopatu Polski specjalną zbiórką do puszek wspieramy naszych Braci i Siostry żyjących na terenach za wschodnią granicą Rzeczypospolitej, a tym samym wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  5. W czasie Adwentu serdecznie zapraszam na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruje do dzieci i młodzieży naszej parafii. W naszym kościele roraty odprawiane są codziennie o godz. 7.00. Przypominam, że przez cały miesiąc grudzień nie ma Mszy Świętych popołudniowych.
  6. We wtorek przypada bolesna 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii, oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny.
  7. Na środę zaprosiłem do naszej wspólnoty parafialnej księży, którzy pomogą nam pojednać się z Panem Bogiem w ramach Spowiedzi Świętej Adwentowej, która przygotuje nas wewnętrznie do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, która będzie miała miejsce w środę, tj. 14 grudnia: w Wichrowie od  godz. 16.30 do godz. 17.00 oraz w Kostomłotach od godz. 17.00 do godz. 18.00. W tym dniu będą też sprawowana Msza Św. w Wichrowie o godz. 17.00 oraz w Kostomłotach o godz. 18.00.
  8. Również w najbliższą środę, tj. 14 grudnia, zapraszam dzieci na próbę scholi do GOK-u na  godz. 16.00.
  9. Przyszła Niedziela jest 3 Niedzielą miesiąca, zapraszam wiec wszystkie dzieci na Msze Świętą o  godz. 12.00, która będzie sprawowana z oprawą muzyczną naszej nowej scholii dziecięcej oraz kazaniem dedykowanym do naszych najmłodszych parafian.
  10. Zapraszam do zaopatrywania się w opłatki i świece, które znajdą się na naszym Wigilijnym stole. Tak jak w zeszłym roku opłatki i świece można nabywać w następujących miejscach: W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Piekarnia u p. Beaty Boczar, 3. Sklep spożywczy u p. Józefa Boczara, 4. Sklep spożywczy w Zabłociu u p. Małgorzaty Jakubowskiej. Są również do kupienia świece w ramach akcji „Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom”. Cena świec Caritas: małe 10 zł., duże 20 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą, która w tym roku w całości  przeznaczona jest na trwający remont naszego kościoła parafialnego.
  11. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.