III Niedziela Adwentu 12. 12. 2021 r.

11 grudnia 2021, godz.2101
  1. Dziś 3 Niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają Adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy dla Niego obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Łucji, Wtorek: Św. Jana od Krzyża.
  6. Udało się zaprosić do naszej wspólnoty parafialnej księży, którzy pomogą nam pojednać się z Panem Bogiem w Spowiedzi Adwentowej, która przygotuje nas wewnętrznie do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, która będzie miała miejsce w czwartek 16 grudnia: w Kostomłotach od godz. 7.00 do godz. 7.30 ; oraz po południu w Wichrowie od godz. 17.00 do godz. 17.30 oraz w Kostomłotach od godz. 17.30 do godz. 18.30. W tym dniu będzie też sprawowana Msza Św. o godz. 18.00.
  7. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” buduje Muzeum Granitu w Dobromierzu. W związku z tym prosi mieszkańców o przekazywanie różnego rodzaju eksponatów, narzędzi, pamiątek, zdjęć, a także górniczych wspomnień, które pomogłyby przybliżyć historię regionu związaną z wydobyciem i obróbką granitu. Szczegółowe informacje w Biurze Stowarzyszenia w Udaninie pod nr. Tel.: 661-238-869.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Ks. Franciszek Hanek. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.