III Niedziela Adwentu 13.12.2020 r.

12 grudnia 2020, godz.1848
  1. W liturgii Kościoła 3 Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą Gaudete – „Niedzielą radości”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
  3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej Roratnej. Roraty w naszym kościele odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Jana od Krzyża.
  5. W czwartek 17 grudnia przypada 84 rocznica urodzin Papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego Papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu w każdej decyzji, którą podejmuje.
  6. Udało się zaprosić do naszej wspólnoty parafialnej księży, którzy pomogą nam pojednać się z Panem Bogiem w Spowiedzi Adwentowej, która przygotuje nas wewnętrznie do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, która będzie miała miejsce w piątek: rano w Kostomłotach od godz. 7.30 do godz. 8.15 i w Wichrowie od godz. 8.30 do godz. 9.00 ; oraz po południu w Wichrowie od godz. 17.00 do godz. 17.30 oraz w Kostomłotach od godz. 17.30 do godz. 18.15.
  7. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  8. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni obecnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  9. Ks. Arcybiskup Józef Kupny udziela dyspensy na czas od Niedzieli Adwentu (13 grudnia 2020 roku) do Niedziel Chrztu Pańskiego włącznie (10 stycznia 2021 roku) od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w Niedziele i inne dni świąteczne nakazane. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych naszej Archidiecezji oraz wszystkich przebywających w tym czasie na jej terytorium.
  10. Na balaskach w koszyku jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  11. W minionym czasie odeszła do wieczności: + Zofia Saja. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
  12. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.