III Niedziela Adwentu 15.12.2019 r.

14 grudnia 2019, godz.2305
    1. Przeżywamy dziś trzecią Niedzielę tegorocznego Adwentu zwaną Niedzielą Gaudete – czyli Niedzielą Radości. Nazwa tej Niedzieli pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gadete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Teksty tej Niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie On przynosi każdemu człowiekowi, a kolor szat liturgicznych potwierdza tą radość.
    2. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
    3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa w naszym Kościele.
    4. W najbliższy wtorek przypadają 83 urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
    5. Z Maryją podążamy Adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – Narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej Roratnej o godz. 7.00.
    6. Okazja i możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej w naszym Dekanacie w tym tygodniu będzie miała miejsce w następujących parafiach: Poniedziałek – Smolec, Wtorek – Jaszkotle, Środa – Świdnica Polska, Czwartek – Ramułtowice, Piątek – Piotrowice, Sobota – Kąty Wrocławskie.
    7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
    8. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 05.01.2020 r. (tj. niedziela) o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w świetlicy wiejskiej przy ul. Średzkiej 10. W programie: śpiewanie kolęd, konsumpcja potraw wigilijnych. Oprawę muzyczną uświetni zespół „Impuls”. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Lucyny Partyki lub u Sołtysa wsi. Koszt tego spotkania to 50 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
    9. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
    10. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.