III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018 r.

15 grudnia 2018, godz.2145
  1. Przeżywamy dziś trzecią Niedzielę tegorocznego Adwentu zwaną Niedzielą Gaudete – czyli Niedzielą Radości. Nazwa tej Niedzieli pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gadete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Teksty tej Niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie On przynosi każdemu człowiekowi.
  2. W okresie Adwentu tradycyjnie sprawujemy Msze Święte Roratnie. Zapraszam więc wszystkich do uczestnictwa w Roratach. Msze Święte Roratnie sprawujemy przez okres Adwentu o godz. 7.00 rano.
  3. Okazja i możliwość ze skorzystania ze Spowiedźi Świętej w naszym Dekanacie w tym tygodniu będzie miała miejsce w następujących parafiach: Poniedziałek – Świdnica Polska, Wtorek – Ramułtowice, Środa – Jaszkotle, Czwartek – Piotrowice, Piątek – Kąty Wrocławskie.
  4. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku przygotowała Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  7. Pani Wójt Gminy Kostomłoty zaprasza dziś seniorów na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Sali wiejskiej w Osieku. Autobus zabierze uczestników tego spotkania w następującym porządku: Jenkowice godz. 13.50, Zabłoto godz. 14.15, Kostomłoty godz. 14.20, Wichrów godz. 14.30.
  8. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.