III Niedziela Adwentu 17.12.2023 r.

16 grudnia 2023, godz.2217
  1. Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza Niedziela to Niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się zatem na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym pomoże nam czas rekolekcji Adwentowych.
  2. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Eryk Dobrzański, wikariusz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Potrwają one do wtorku włącznie. Msze Święte w poniedziałek i we wtorek w naszym kościele o  godz.  7.00 oraz o godz. 18.00, natomiast Msza Św. w kościele filialnym w Wichrowie o godz. 17.00. Na zakończenie naszych rekolekcji okazja do Spowiedzi Świętej Adwentowej, która przygotuje nas wewnętrznie do Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze Spowiedzi Świętej, która będzie miała miejsce w wtorek, tj. 19 grudnia: w Kostomłotach rano od godz. 7.30 do godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do godz. 18.00. Natomiast Spowiedź Święta w Wichrowie od godz. 16.30 do godz. 17.00.
  3. W 3 tygodniu naszego adwentowego czuwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to błaganie, zapraszam w tygodniu na Roraty, które celebrujemy codziennie o  godz.  7.00.
  4. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej pozostał już zaledwie tylko tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych. Postarajmy się więc o ich piękny, chrześcijańskie przeżycie.
  5. W przyszłą Niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem. Zacznijmy tę wieczorną celebrację wigilijną w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem sobie serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy do naszego kościoła na Pasterkę na  godz.  24.00. Msze Święte w przyszłą Niedzielę o godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów) i o godz. 12.00. Pasterka w kościele Filialnym w Wichrowie o godz. 22.00.
  6. Bardzo proszę zgłaszać chorych, którzy chcieliby skorzystać ze Spowiedzi i Komunii Świętej przed Świętami Bożego Narodzenia. Odwiedziny tych chorych w sobotę, 23 grudnia, od  godz.  9.00.
  7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.