III Niedziela Wielkanocna 05.05.2019 r.

4 maja 2019, godz.2028
  1. Wiara w Zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
  2. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Apostołów Filipa i Jakuba, Środa: Św. Stanisława Bp. i Męczennika Głównego Patrona Polski
  4. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego oraz o dobry wybór dalszej drogi życiowej dla maturzystów.
  5. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
  6. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej będzie miała miejsce 19 maja na Mszy Świętej o godz. 12.00, natomiast Uroczystość Bierzmowania odbędzie się 9 czerwca o godz. 17.00.
  7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
  8. W środę na godz. 18.30 zapraszam dzieci rocznicowe na próbę liturgiczną do naszego kościoła, na to spotkanie zapraszam również rodziców.
  9. W piątek na godz. 19.00 zapraszam na próbę liturgiczną do naszego kościoła kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  10. W poniedziałek za tydzień wypada 13 maja, a więc pierwsze w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Jadwigi Stadnik. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  11. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Tatarek, zam. Kostomłoty i Ilona Szaminos, zam. Wałbrzych, – zapowiedź pierwsza.
  13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, a na stoliku jest wyłożony najnowszy (majowy) nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
  14. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.