III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021 r.

17 kwietnia 2021, godz.2219
    1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.
    2. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy obchody 13 Tygodnia Biblijnego, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”.  (J 6,35). Wierni, którzy przynajmniej minimum pół godziny w ciągu dnia, poświęcą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w Wichrowie o godz: 17.00, a w Kostomłotach o godz: 18.00.
    4. W przyszłą Niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza – Dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, który rozpoczyna tym samym Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
    5. Bardzo proszę pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych w kościele, a więc: obowiązujących maseczkach, dystansie i dezynfekcji. Dbajmy o siebie i w imię miłości bliźniego nie stwarzajmy zagrożenia dla innych.
    6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
    7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Teodozja Car. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….
    8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.