III Niedziela Wielkanocna 30. 04. 2017 r.

29 kwietnia 2017, godz.2207
  1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną, która rozpoczyna tym samym tegoroczny Tydzień Biblijny.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Józefa rzemieślnika, Wtorek: Św. Atanazego, Środa: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Czwartek: Św. Floriana, Sobota: Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  3. Jutro obchodzimy wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte w dniu jutrzejszym będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  4. Również jutro rozpoczynamy miesiąc Maj, miesiąc poświęcony szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Od jutra serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu będziemy odprawiać codziennie po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę, Uroczystości i Święta, majówki będą odprawiane o godz. 16.30.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  6. W najbliższą środę 3 Maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. Szczególnie serdecznie zapraszam na Mszę Św. o godz. 12.00 , którą będziemy sprawować w intencji Ojczyzny, a która to Msza Święta została zamówiona przez władze naszej Gminy.
  7. Wbiegając już troszeczkę do przodu, informuję, że I Komunia Święta oraz Rocznica I Komunii Świętej w naszym kościele będzie miała miejsce 14 maja. Zatem już teraz bardzo proszę wziąć to pod uwagę w planowaniu w tym dniu swojej obecności na Mszy Św. Chodzi o to, aby w czasie tych uroczystych Mszy Świętych zostawić w miarę możliwości miejsce w kościele dla Rodziców, rodziny i bliskich tych dzieci. I Komunia Święta odbędzie się na Mszy Św. o godz. 10.00 , natomiast Rocznica I Komunii Św. o godz. 12.00.
  8. Próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii Świętej w czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek godz. 19.15 w naszym kościele parafialnym.
  9. Próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Rocznicy I Komunii Świętej w czwartek o godz. 19.15 w naszym kościele parafialnym.
  10. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 17.15. W najbliższą sobotę Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a potem tradycyjne odwiedziny chorych.
  11. W piątek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia połączoną z nowenną do Bożego Miłosierdzia.
  12. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  13. Przyszła Niedziela w liturgii kościoła jest obchodzona pod nazwą Niedzieli Dobrego Pasterza. W naszej wspólnocie będziemy gościć kleryków z naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Będą się oni modlić wraz z nami w tą Niedzielę o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.
  14. Przygotowania do kursu komputerowego są już zaawansowanej fazie i została już ustalona data rozpoczęcia tego kursu. A więc kurs rozpocznie się 8 maja (tj. poniedziałek) i będzie odbywał się przez cały miesiąc maj w poniedziałki, środy i piątki. Bardzo serdecznie zachęcam jeszcze osoby, które chciałyby zapisać się na ten kurs, a jeszcze się zastanawiają. Jest jeszcze 8 wolnych miejsc. Kurs jest całkowicie bezpłatny i zakończy się uzyskaniem certyfikatu ukończenia tego szkolenia. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania z tej możliwości zdobycia umiejętności w posługiwaniu się komputerem i nie tylko.
  15. U ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o przygotowaniach do jednej z najtrudniejszych pielgrzymek Papieża Franciszka do Egiptu, o tym dlaczego w Zus-e nie zabraknie pieniędzy na emerytury oraz reportaż z jednego z najpiękniejszych miast Włoch. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o 81 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akademickiej, o przygotowaniach i zaproszeniu do 2 Pielgrzymki Ludzi Pracy, która będzie miała miejsce 21 maja w Henrykowie, oraz o odwiedzinach przez Bp. Jacka Kicińskiego najwyżej położonego kościoła w naszej archidiecezji.
  16. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dariusz Bartoszewski zam. Kostomłoty i Paulina Mudra zam. Dębice – zapowiedź druga.
  17. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  18. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.