III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r.

4 marca 2018, godz.0700
  1. Przeżywamy III Niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu.
  2. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Przypominam, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się już za tydzień w IV Niedzielę Wielkiego Postu, tj. od 11 marca. Poprowadzi je Ks. prof. dr hab. Piotr Mrzygłód, wykładowca akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie odprawiamy w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  6. Firma szyjąca stroje I Komunijne dla naszych dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św., zaprasza na spotkanie i odbiór uszytych już strojów w najbliższy piątek tj. 9 marca do sali znajdującej się w GOK-u. Na godz. 18.00 zapraszamy dziewczynki, a na godz. 18.45 zapraszamy chłopców. Rodziców proszę, aby pamiętali, że przy okazji tego spotkania będzie też możliwość finansowego uregulowania opłaty za uszyte stroje i kupna jeszcze ewentualnych dodatków, które firma przywiezie ze sobą.
  7. Bardzo dziękuję za złożone w minionym miesiącu ofiary na rzecz naszego kościoła na fundusz remontowo-budowlany. Dziękuję zarówno za wpłaty drogą elektroniczną na konto parafialne, jak i za wpłaty dokonywane osobiście. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zbierają te pieniądze bezpośrednio w naszych domach, dziękuje za poświęcony czas i za zaangażowanie. Bóg Zapłać!
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: o świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami, skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do tego zakonu? Co jest tak wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich Żali” i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne? Zachęcam do lektury tego czasopisma.
  9. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z kwiatami i z tegoroczną dekoracją do Ciemnicy i Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  10. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.