III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021 r.

6 marca 2021, godz.2030
  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  2. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 14 marca. Poprowadzi je Ks. Eryk Dobrzański, wikariusz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożony najnowszy nr Nowego Życia, a u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny oraz specjalny nr Gość Extra poświęcony w całości Św. Józefowi, którego Uroczystość będziemy obchodzić 19 marca – cena tego nr to 9 zł.
  5. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.