III Niedziela Wielkiego Postu – 12. 03. 2023 r.

11 marca 2023, godz.2212
  1. Przeżywamy 3 Niedzielę tegorocznego czasu Wielkiego Postu.
  2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem i postępowaniem.
  3. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach: Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 17.00. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy tradycyjnie w Niedzielę o godz. 16.30. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą Niedzielę, 19 marca, przypada 10. Rocznica Inauguracji Pontyfikatu papieża Franciszka oraz 7. Rocznica konsekracji biskupiej E. Księdza Bpa Jacka Kicińskiego. Uroczystość Św. Józefa jest świętem patronalnym J. E. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Z tej okazji w katedrze, w sobotę 18 marca, o godz. 12.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta.
  5. W tym roku, ze względu na przypadającą 19 marca 4 Niedzielę Wielkiego Postu, liturgiczna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, jest przeniesiona na poniedziałek, 20 marca.
  6. Spotkanie oraz próba liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku Sakramentu Bierzmowania, a która spełniła ustalone we wrześniu warunki, odbędzie się w naszym kościele w środę i piątek po wieczornej Mszy Świętej. Obecność na tych spotkaniach proszę traktować jako obowiązkową.
  7. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, którą w tym roku przeprowadzi Ksiądz Biskup Maciej Małyga dnia 22 marca (środa). Wizytacja ta będzie połączona z udzieleniem naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  8. W ramach naszego Wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa zapraszam do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych. W naszej wspólnocie odbędą się one w dniach 27 – 29 marca (poniedziałek-środa), a wygłosi je Ks. Krzysztof Ora – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Świdnickiej. Zaplanujmy już teraz tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.
  9. W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o  godz. 12.00 będzie miało miejsce poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Sakramentu I Komunii Świętej.
  10. Przyszła Niedziela jest 3 Niedzielą miesiąca, zapraszam więc wszystkie dzieci na Msze Świętą o  godz. 12.00, która będzie sprawowana z oprawą muzyczną naszej scholii dziecięcej oraz kazaniem dedykowanym do naszych najmłodszych parafian.
  11. U ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a na stoliku wyłożony jest marcowy nr Nowego Życia. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  12. Wszystkim Gościom, Dobrodziejom, Parafianom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.