III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

14 marca 2020, godz.2210
  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz.: 17.00 odprawiamy Drogę krzyżową, a w Niedziele o godz.: 16.15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Niech te nabożeństwa będą dla nas szczególną okazją do ufnej modlitwy do Boga o ustanie epidemii koronawirusa, oraz w int. wszystkich chorych i całego personelu medycznego. Przypominam również, że w czasie tych nabożeństw obowiązują zalecenia wydane przez władze państwowe i kościelne, tj. maksymalnie 50 osób na modlitwie w kościele.
  2. W czwartek, 19 marca, przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się między innymi za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać też wszystkich konających.
  3. W najbliższy piątek będziemy przeżywać w naszej parafii doroczną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 16.00 wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem będzie czas na indywidualną modlitwę w ciszy do godz. 17.00, którą zakończymy Drogą Krzyżową i Mszą Świętą wieczorną. Zachęcam do tego, aby znaleźć chwilę pośród swoich obowiązków na indywidualną modlitwę w tym czasie.
  4. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna do odwołania. Wszelkie pilne sprawy proszę załatwiać telefonicznie lub e-mailowo.
  5. Informuję, że spotkania przygotowujące zarówno do Sakramentu I Komunii Świętej jak i Sakramentu Bierzmowania zostają zawieszone do odwołania.
  6. Z przykrością informuję też, że tegoroczne parafialne rekolekcje Wielkopostne zostają odwołane, co do Sakramentu Spowiedzi Świętej to przypominam, że okazja do skorzystania z niego jest codziennie 30 min. przed Mszą Świętą wieczorną.
  7. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  8. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Drozdek, zam. Kostomłoty i Sylwia Kmiecik, zam. Strzelin – zapowiedź trzecia.
  10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.