III Niedziela Wielkiego Postu – 19. 03. 2017 r.

18 marca 2017, godz.2149
  1. Dziś przeżywamy III Niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M. Panny, Sobota: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. Jutro, tj. w poniedziałek, będziemy przeżywać w naszej parafii doroczną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego, a potem będzie czas na indywidualną modlitwę do godz. 17.00, którą zakończymy Mszą Świętą wieczorną. Zachęcam do tego, aby znaleźć chwilę pośród swoich obowiązków na indywidualną modlitwę w tym czasie. Szczególnie zapraszam Wspólnotę Żywego Różańca, aby w tym dniu była obecna na modlitwie. I tak od godz. 15.00 do godz. 16.00 zapraszam braci ze Wspólnoty Żywego Różańca, a od godz. 16.00 do godz. 17.00 zapraszam Siostry ze Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe odprawiane są w piątki: w Wichrowie o godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach sprawowane są Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę.
  6. Chciałbym poinformować, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy już w najbliższą Niedzielę. Poprowadzi je ks. Grzegorz Sokołowski. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej stronie Internetowej.
  7. Powoli rozpoczynamy czas przygotowania do Uroczystości I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii. Zapraszam więc w tym tygodniu na pierwszą próbę liturgiczną do naszego kościoła w czwartek o godz. 17.30. Zapraszam również na to spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.
  8. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z bezpłatnego szkolenia, kursu komputerowego pt. ,,Komputer na wsi – rozwój kompetencji informatycznych mieszkańców Dolnego Śląska”. Szczegółowe informacje o tym szkoleniu w gablocie przed wejściem do kościoła oraz na naszej stronie Internetowej.
  9. Przy wyjściu z kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem dekoracji i kwiatów do tegorocznego Bożego Grobu. Polecam tą kwestię trosce i wrażliwości nas wszystkich. A za składane tam ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  10. U ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o akcji w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej dotyczącej obrony godności rodziny, o proboszczu, który sobie i parafianom rzucił wezwanie mówiąc, że terenem misyjnym jest sąsiad z ulicy, oraz o tym, że tylko Kościół jest dziś w stanie zorganizować realną i skuteczną pomoc dla ofiar wojny w Syrii. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o tegorocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę, o Wielkopostnym dniu skupienia kapłanów w naszej Archidiecezji oraz o doświadczeniu bogactwa Kościoła, radości i trudzie pasterzowania opowiada Ks. bp Jacek Kiciński.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Maria Majowicz, + Edward Sroga. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  12. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.