III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20. 03. 2022 r.

19 marca 2022, godz.2023
  1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już 3 Niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia, nie zmarnujmy go.
  2. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  3. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie są odprawiane w piątki: w Wichrowie o  godz. 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach będą sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali, są odprawiane tradycyjnie w Niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz. 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz. 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W ramach naszego Wielkopostnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie rekolekcje rozpoczną się w przyszłą Niedzielę, a wygłosi je Ks. Mirosław Maliński wieloletni duszpasterz akademicki Duszpasterstwa „Maciejówka”. Zaplanujmy już teraz tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  5. W dzisiejszą Niedzielę, tj. 20 marca, przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o  godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem będzie czas na indywidualną modlitwę w ciszy. O godz. 16.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.
  6. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, a także Gość Extra poświęcony w całości sylwetce o. Pio z Pietrelciny – cena 10 zł. Zachęcam do lektury tych
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Grzegorek, Kostomłoty i Barbara Wodecka, zam. Nowe Miasteczko – zapowiedź pierwsza.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Ryszard Dziuba. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim Paniom życzę obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.