III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

23 marca 2019, godz.2124
  1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
  2. Odpowiadając na wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, już za tydzień rozpoczniemy parafialne rekolekcje Wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie przed wejściem do kościoła i umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Nauki wygłosi dla nas Ks. Patryk Olejnik – wikariusz parafii pw. Św. Maurycego we Wrocławiu.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  4. W poniedziałek 25 marca, z racji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, związany jest i ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich wiernych do modlitwy w obronie życia poczętego od jego poczęcia, aż do naturalnej śmierci.
  5. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych, czyli w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Drogi Krzyżowe tradycyjnie odprawiamy w piątki: w Wichrowie o godz.: 9.00 rano, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 17.00. Bezpośrednio po tych nabożeństwach są sprawowane Msze Święte. Natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiamy tradycyjnie w niedzielę: w Wichrowie po porannej Mszy Św. o godz.: 10.00, a w kościele parafialnym w Kostomłotach o godz.: 16.15. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od godz. 15.00 do godz. 16.00, oraz w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  7. Przypominam rodzicom, opiekunom oraz samym kandydatom do Sakramentu Bierzmowania, że uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach, jest obowiązkowe jako element formacji oraz jeden z warunków dopuszczenia do tego Sakramentu. To samo dotyczy uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz comiesięcznej Spowiedzi Świętej.
  8. Na końcu naszego kościoła została ustawiona skarbonka na ofiary związane z zakupem kwiatów i tegoroczną dekoracją do Ciemnicy oraz Bożego Grobu. Polecam tą inicjatywę wrażliwości naszych serc.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Paweł Szumilas, + Edward Krzyżak. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy m. in.: rachunek sumienia, który pomoże nam dobrze przygotować się do spowiedzi świętej, czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo przez Internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi. Zapraszam do lektury tego czasopisma.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.