III Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 26.04.2020 r.

25 kwietnia 2020, godz.2019
  1. Dziś przypada trzecia Niedziela Wielkanocna. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17.00 do godz. 18.00, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a potem Msza Święta zbiorowa za naszych drogich zmarłych.
  4. W piątek rozpoczniemy miesiąc maryjny – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Majówki w tygodniu będziemy odprawiać po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę majówki będą odprawiane o godz. 16.30.
  5. We wspomnienie św. Józefa Robotnika (1 maja), Ks. Abp udziela wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywających na jej ternie dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku w tym dniu przypada Niedziela okresu Wielkanocy, Uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msza Święta w tym dniu w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 18.00 natomiast w Wichrowie o godz. 19.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  7. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  8. W najbliższą Niedzielę Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00. Przypominam, że do odwołania nie ma zmiany tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca. Na tej Mszy Świętej będziemy również modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a ta Msza Święta została zamówiona przez władze naszej Gminy.
  9. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożony jest najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Józefa Waligóra, + Edward Kalisz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten świąteczny czas. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.