III Niedziela Zwykła 21.01.2018

20 stycznia 2018, godz.2130
  1. Dziś przeżywamy III Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Babci, a jutro w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych seniorach w gorącej i serdecznej modlitwie w ich intencji.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Środa: św. Franciszka Salezego, Czwartek: Nawrócenie św. Pawła, Piątek: św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa
  4. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu są sprawowane o godz. 8.00 rano.
  6. Kancelaria Parafialna w miesiącu styczniu czynna tylko w soboty od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  7. W tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjną Kolędę. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

Poniedziałek 22.01.2018 KOSTOMŁOTY ul. Ślężna od nr 3

ul. Sportowa od nr 2

ul. Jaśminowa ul. Jarzębinowa

ul. Klonowa

ul. Akacjowa

Wtorek 23.01.2018 KOSTOMŁOTY ul. Szpitalna od nr 1 po kolei numerami do końca do nr 14
Środa 24.01.2018 KOSTOMŁOTY ul. Świerkowa nr 1 do końca, ul. Sosnowa, ul. Krótka od strony ul. Szpitalnej w stronę ul. Średzkiej, ul. Wąska od nr 6

Czwartek 25.01.2018 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 1 do nr 7 a włącznie
Piątek 26.01.2018 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 8 do nr 13 włącznie
Sobota 27.01.2018 KOSTOMŁOTY od godz. 10.00 Rynek od nr 14 do końca
KOSTOMŁOTY od godz. 16.00 KOLĘDA DODATKOWA

8. Wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli i nie mieli możliwości przyjęcia kapłana w ramach wyznaczonej Wizyty Duszpasterskiej, która w tym tygodniu dobiega już końca, zachęcam do skorzystania z terminu dodatkowego. Kolęda dodatkowa będzie miała miejsce w sobotę 27 stycznia od godz. 16.00. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
9. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam zorganizować w najbliższą Niedzielę, tj. 28 stycznia 2018 r., (Niedziela przed Świętem Ofiarowania Pańskiego), które jest patronalnym świętem osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek. Zbiórka ta będzie miała miejsce po każdej Mszy Świętej i zostanie w całości przekazana na potrzeby tych Zakonów.
10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in.: że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska, o tym że grób Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, już stał się miejscem modlitwy nie tylko dla jej bliskich, oraz jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek. Zachęcam do lektury tego czasopisma.
11. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Tadeusz Sumara, + Jan Janiec. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz jubileusze.