III Niedziela Zwykła – 22.01.2017 r.

21 stycznia 2017, godz.2221
  1. Dziś przeżywamy III Niedziele Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • Wtorek: Św. Franciszka Salezego
  • Środa: Nawrócenie Św. Pawła – Święto
  • Czwartek: Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • Piątek: Bł. Jerzego Matulewicza
  • Sobotę: Św. Tomasza z Akwinu
  1. Informuję, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu są sprawowane
    o godz. 8.00 rano.
  2. Kancelaria Parafialna w miesiącu styczniu jest czynna tylko w soboty od 9.00 do 10.00.
  3. W tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie czyli tradycyjną Kolędę. Kolęda w tygodniu rozpoczyna się od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00.

Plan kolędy jest następujący:

Poniedziałek 23.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Szpitalna od nr 1 po kolei numerami do końca do nr 14
Wtorek 24.01.2017 KOSTOMŁOTY ul. Świerkowa nr 1 do końca, ul. Sosnowa, ul. Krótka od strony
ul. Szpitalnej w stronę ul. Średzkiej, ul. Wąska od nr 6
Środa 25.01.2017 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 1 do nr 7 a włącznie
Czwartek 26.01.2017 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 8 do nr 13 włącznie
Piątek 27.01.2017 KOSTOMŁOTY Rynek od nr 14 do końca
Sobota 28.01.2017

od godz. 10.00

KOLĘDA DODATKOWA

4. Wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli i nie mieli możliwości przyjęcia kapłana w ramach wyznaczonej Wizyty Duszpasterskiej, która już powoli dobiega końca, zachęcam do skorzystania z terminu dodatkowego. Kolęda dodatkowa będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, tj. 28 stycznia od godz. 10.00. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.

5. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam zorganizować w najbliższą Niedzielę, tj. 29 stycznia 2017 r., (Niedziela przed Świętem Ofiarowania Pańskiego), które jest patronalnym świętem osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek. Zbiórka ta będzie miała miejsce po każdej Mszy Świętej i zostanie w całości przekazana na potrzeby tych Zakonów.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia styczniowy nr Nowego Życia, oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o słynnym śpiewaku naszych czasów Andrea Bocellim, o nowo wybudowanych kościołach, które zostały uznane za najbardziej oryginalne dziedzictwo polskiej architektury XX wieku oraz o fenomenie „Małego Gościa Niedzielnego”, który obchodzi właśnie 90 lat istnienia.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.