III NIEDZIELA ZWYKŁA 23. 01. 2022 r.

22 stycznia 2022, godz.2013

1. Dziś 3 Niedziela Zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
• Poniedziałek: Św. Franciszka Salezego
• Wtorek: Nawrócenie Św. Pawła Apostoła
• Środa: Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa
• Piątek: Św. Tomasza z Akwinu
3. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne Święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarnijmy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
5. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr Klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w przyszłą Niedzielę, tj. 30 stycznia 2022 r., (Niedziela przed Świętem Ofiarowania Pańskiego), okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów.
6. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są o godz. 8.00 rano.
7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy tydzień.