III Niedziela Zwykła 24. 01. 2021 r.

23 stycznia 2021, godz.2151
  1. Przeżywamy dziś 3 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Jutro przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się Zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się Apostołem narodów.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Święto Nawrócenia Św. Pawła, Wtorek: Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa, Czwartek: Św. Tomasza z Akwinu
  4. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są rano o godz. 8.00, natomiast po południu o godz. 18.00 zapraszam na Msze Święte kolędowe w intencji przedstawicieli rodzin mieszkańców z poszczególnych ulic naszej parafii.
  5. Plan Mszy Świętych kolędowych jest następujący:
    Poniedziałek 25. 01. 2021 – za mieszkańców Kostomłot zamieszkałych w Rynku od nr 1 do 9
    Wtorek 26. 01. 2021 – za mieszkańców Kostomłot zamieszkałych w Rynku od nr 10 do końca
    Środa 27. 01. 2021 – Msza Św. dla tych przedstawicieli rodzin którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy Świętej kolędowej w wyznaczonym dla nich terminie.
  6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił dzisiejszą Niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Dzisiaj w polskich kościołach podczas każdej Mszy Św. modlimy się za poszkodowanych oraz zbieramy ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Chorwacji.
  7. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.