III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

25 stycznia 2020, godz.1758
  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Módlmy się więc za chorych na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych.
  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na Msze Święte przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.
  5. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam zorganizować w najbliższą Niedzielę, tj. 2 lutego 2020 r., które jest patronalnym świętem osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek. Zbiórka ta będzie miała miejsce po każdej Mszy Świętej i zostanie w całości przekazana na potrzeby tych Zakonów.
  6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Tomasza z Akwinu, Piątek: Św. Jana Bosko
  7. Przypominam, że przez cały miesiąc styczeń Msze Święte w tygodniu sprawowane są o godz. 8.00 rano. Natomiast od najbliższej soboty wracamy do sprawowania Mszy Świętych popołudniowych w tygodniu o godz. 17.00.
  8. W zakrystii są do nabycia świece dla dzieci I Komunijnych, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej. Cena tych świec to: 16 zł.
  9. Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca, a więc spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 12.00, a później zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Również w najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec I Komunijnych dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej.
  11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Wojciech Kozioł, zam. Wichrów i Weronika Węckowska, zam. Legnica – zapowiedź pierwsza.
  12. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.