III Niedziela Zwykła 27.01.2019 r.

26 stycznia 2019, godz.2105
  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek: Św. Tomasza z Akwinu, Czwartek: Św. Jana Bosko, Sobota: Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota oraz pierwsza Niedziela miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej będzie w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00, a od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Adoracja w ciszy. W przyszłą Niedzielę Msza Święta w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.00, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00, a w Wichrowie o godz. 18.30. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, czyli Sióstr i Braci Zakonnych. Na Mszę Świętą przynosimy gromnice wraz z ochraniaczami, będzie miał wtedy miejsce obrzęd poświęcenia gromnic.
  6. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota miesiąca. Msza Św. w Zabłociu o godz. 7.30, a później tradycyjnie odwiedziny chorych.
  7. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca nam zorganizować w najbliższą Niedzielę, tj. 3 lutego 2019 r., okolicznościową zbiórkę do puszek. Zbiórka ta będzie miała miejsce po każdej Mszy Świętej i zostanie w całości przekazana na potrzeby tych Zakonów.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały rozpoczynający się nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.