IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016

17 grudnia 2016, godz.2122
  1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu.
  2. Przed nami ostatni tydzień Adwentowego czuwania. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w ostatnich już w tym roku Mszach Świętych Roratnich. Msze Święte Roratnie w tym tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00 rano, w piątek zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 17.00 i ostatnie Roraty w Wigilię Bożego Narodzenia, a więc w sobotę o godz. 7.00.
  3. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  4. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na Nowy 2017 Rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami.
  5. W tym tygodniu okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej w ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia będzie w: Wtorek – Kąty Wrocławskie od 8.30 do 10.30 oraz od 16.00 do 18.00, Środa – Wawrzeńczyce, Stróża, Ujów od 17.00.
  6. W przyszłą sobotę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zapraszam na tradycyjne Msze Święte Pasterskie. Pasterka w Wichrowie zostanie odprawiona o godz. 22.00, natomiast w Kostomłotach o godz. 24.00.
  7. Przyszła Niedziela to Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00 w Kostomłotach.
  8. Wybiegając lekko w przyszłość, chciałbym poinformować, że wizyta duszpasterska – czyli tradycyjna kolęda – rozpocznie się w naszej parafii od 27 grudnia. O szczegółach tej wizyty poinformuję w przyszłą niedzielę.
  9. Staramy się ciągle dbać o naszą świątynię. W tym tygodniu przystąpiliśmy do częściowej modernizacji (wymiany) oświetlenia w prezbiterium. Stało się to możliwe dzięki ofiarodawcom i sponsorom tej inwestycji. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować za przekazane środki w wysokości 600 zł. p. Danielowi Kuneckiemu. Pragnę nadmienić, że te pieniądze były nagrodą za zajęcie miejsca w konkursie na najpiękniejszy wieniec podczas tegorocznych gminnych dożynek – tym bardziej jako wspólnota jesteśmy wdzięczni za ten dar.
  10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, słuchania i oglądania audycji katolickich. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia grudniowy nr Nowego Życia oraz Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o dzieciach „śnieżynkach” lub jak je również nazywają „eskimoskach” czyli o ponad 100 tys. dzieci, które zostały powołane do życia podczas procedury in vitro i zamrożonych w stanie embrionalnym w ciekłym azocie – jak je uratować?, o nowym Arcybiskupie krakowskim oraz o nadziei płynącej z modlitwy. A w naszym wrocławskim dodatku: o przyjęciu stroju duchownego przez kleryków naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, o Mikołaju za kratkami oraz o Boskiej nawigacji na komórki i smart fony, która prowadzi prosto do nieba.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Dariusz Wachowicz, + Halina Perużyńka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały nowy, rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny oraz jubileusze.