IV Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.

17 grudnia 2022, godz.2309
  1. Dziś 4 Niedziela Adwentu. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na Niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
  3. Msze Święte zarówno w Boże Narodzenie jak i w Drugi Dzień Świąt będą sprawowane w następującym porządku: godz.  8.00, godz. 10.00 (Wichrów), godz. 12.00.
  4. W tym ostatnim tygodniu Adwentu serdecznie zapraszam na Msze Święte roratnie. W naszym kościele roraty odprawiane będą do soboty włącznie o godz.  7.00.
  5. W najbliższą środę, tj. 21 grudnia, zapraszam dzieci na próbę scholi do GOK-u na godz.  16.00.
  6. Informuję, że dziś oraz w tygodniu, można zgłaszać w zakrystii chorych, których planuję odwiedzić przed świętami w piątek, tj. 23 grudnia, w godzinach dopołudniowych.
  7. W najbliższym czasie (po świętach) w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjna Kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Kolęda w tygodniu będzie rozpoczynać się od godz.  16.00, a w soboty od godz. 10.00. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.
  8. Zapraszam do zaopatrywania się w opłatki i świece, które znajdą się na naszym Wigilijnym stole. Opłatki i świece można nabywać w następujących miejscach: W zakrystii po Mszach Świętych w Niedzielę oraz w tygodniu, 2. Piekarnia u p. Beaty Boczar, 3. Sklep spożywczy u p. Józefa Boczara, 4. Sklep spożywczy w Zabłociu u p. Małgorzaty Jakubowskiej. Są również do kupienia świece  w ramach akcji „Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom”. Cena świec Caritas: małe 10 zł., duże 20 zł. Opłatki można nabyć za dowolną ofiarą, która w tym roku w całości  przeznaczona jest na trwający remont naszego kościoła parafialnego.
  9. Powoli dobiega końca pierwsza część remontu naszej świątyni. Na okres świąt prace remontowe będą zawieszone w związku z tym bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu naszego kościoła na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na wspólne sprzątanie serdecznie zapraszam w środę na godz. 17.00. Bardzo proszę zabrać ze sobą potrzebny sprzęt do sprzątania.
  10. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego przeznaczony na dzisiejszą Niedzielę.
  11. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.