IV Niedziela Adwentu 19. 12. 2021 r.

18 grudnia 2021, godz.2036
  1. Dziś 4 ostatnia już Niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
  2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętych Roratnich. Roraty do piątku włącznie w naszym kościele o godz. 7.00.
  3. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu Narodzenia Pana Jezusa zaczerpniętego z Ewangelii św. Łukasza oraz poprzez łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Wieczorem zapraszam na Msze Święte Pasterskie, które zostaną odprawione w kościele w Wichrowie o godz. 22.00 oraz w kościele w Kostomłotach o godz. 24.00.
  4. Msze Święte zarówno w Boże Narodzenie jak i w Drugi Dzień Świąt będą sprawowane w następującym porządku: 8.00, 10.00 (Wichrów), 12.0017.00.
  5. Już dziś informuję, że tegoroczna kolęda w naszej parafii nie odbędzie się. Jest to spowodowane dalej trwającą pandemią koronawirusa i troską o zdrowie i życie nas wszystkich. Wobec tego, aby spełnić swoje zobowiązanie wobec Was, a wiec opiekę duszpasterską i modlitewną zapraszam do wspólnej modlitwy w ramach tzw. Mszy Świętych Kolędowych, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku. O szczegółach poinformuję w najbliższym czasie.
  6. Informuję, że dziś można zgłaszać w zakrystii chorych których planuję odwiedzić przed świętami we wtorek tj. 21 grudnia. Ze względu na trwającą pandemie bardzo proszę o zgłaszanie osób które nie są objęte obostrzeniami związanymi z Covid-19.
  7. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  8. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia najnowszy nr Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.