IV Niedziela Adwentu 20. 12. 2020 r.

19 grudnia 2020, godz.2210
  1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej Roratnej. Roraty do czwartku włącznie w naszym kościele o godz. 7.00.
  3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Wieczorem zapraszam na Msze Święte Pasterskie, które zostaną odprawione w kościele w Wichrowie o godz. 22.00 oraz w kościele w Kostomłotach o godz. 24.00.
  4. Msze Święte zarówno w Boże Narodzenie jak i w Drugi Dzień Świąt będą sprawowane w następującym porządku: godz. 8.00, godz. 10.00 (Wichrów), godz. 12.00 i godz. 17.00.
  5. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku tak jak w Boże Narodzenie.
  6. Już dziś informuję, że tegoroczna kolęda w naszej parafii nie odbędzie się. Jest to spowodowane pandemią koronawirusa i troską o zdrowie i życie nas wszystkich. Wobec tego, aby spełnić swoje zobowiązanie wobec was, a wiec opiekę duszpasterską i modlitewną zapraszam do wspólnej modlitwy w ramach tzw. Mszy Świętych Kolędowych. O szczegółach poinformuję w najbliższym czasie.
  7. Trwa stan epidemii, dlatego w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła. Możemy także przyjmować Komunię Świętą na rękę. W takim przypadku proszę, aby te osoby podchodziły do Komunii Świętej w pierwszej kolejności.
  8. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na Mszy Świętej wewnątrz naszej świątyni obecnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy Świętej mają osoby, których intencje są odprawiane. Wolne miejsca oznaczone są kartkami umieszczonymi na ławkach i te miejsca proszę zajmować.
  9. Ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy, na czas od Niedzieli 13 grudnia 2020 roku do Niedzieli Chrztu Pańskiego włącznie, tj. 10 stycznia 2021 roku, od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w Niedziele i inne dni świąteczne nakazane. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych naszej Archidiecezji oraz wszystkich przebywających w tym czasie na jej terytorium.
  10. Na balaskach w koszyku jest do nabycia najnowszy nr „Gościa Niedzielnego”.
  11. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.