IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

21 grudnia 2019, godz.1909
    1. Przeżywamy dziś czwartą Niedzielę tegorocznego Adwentu.
    2. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Już we wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Warto dziś zadać sobie pytanie: czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
    3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
    4. Zapraszam na ostatnie już w tym roku Roraty – poniedziałek i wtorek o godz. 7.00. Wieczorem we wtorek zapraszam na Msze Święte Pasterskie, które zostaną odprawione w kościele w Wichrowie o godz. 22.00 oraz w kościele w Kostomłotach o godz. 24.00. W Wigilię w godzinach porannych będą miały miejsce odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną.
    5. Msze Święte zarówno w Boże Narodzenie jak i w Drugi Dzień Świąt będą sprawowane w następującym porządku: godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00.
    6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w Sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
    7. W najbliższą Niedzielę, tj. 29 grudnia, w imieniu swoim oraz dzieci i nauczycieli naszej Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, serdecznie zapraszam na Jasełka Bożonarodzeniowe, które zostaną zaprezentowane nam na Mszy Świętej o godz. 12.00.
    8. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 05. 01. 2020 r. (tj. niedziela) o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w świetlicy wiejskiej przy ul. Średzkiej 10. W programie: śpiewanie kolęd, konsumpcja potraw wigilijnych. Oprawę muzyczną uświetni zespół „Impuls”. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Lucyny Partyki lub u Sołtysa wsi. Koszt tego spotkania to 50 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
    9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia świąteczny nr Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
    10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Józefa Tomczyk, + Jan Oleśków, + Irena Sawicka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
    11. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.