IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018 r.

22 grudnia 2018, godz.2126
  1. Przeżywamy dziś czwartą (ostatnią) Niedzielę tegorocznego Adwentu. Kieruje Ona nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące Święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszam w dniu jutrzejszym na ostatnie już w tym roku Roraty o godz. 7.00. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale przede wszystkim o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz o śpiewie kolęd. Wieczorem natomiast zapraszam na Msze Święte Pasterskie, które zostaną odprawione w kościele w Wichrowie o godz. 22.00 oraz w kościele w Kostomłotach o godz.24.00. Jutro też w godzinach porannych będą miały miejsce odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną.
  3. Msze Święte zarówno w Boże Narodzenie jak i w Drugi Dzień Świąt będą sprawowane w następującym porządku: godz. 8.00, godz. 10.00 w Wichrowie oraz o godz. 12.00.
  4. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jak co roku przygotowała Caritas Polska. Cena tych świec to: małe 6 zł., duże 14 zł.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w Sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów przy wyjściu z kościoła jest do nabycia świąteczny nr Gościa Niedzielnego.
  7. Sołtys Kostomłotów wraz z Radą Sołecką zapraszają na tegoroczne Wigilijne Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się dnia 05.01.2019 r. o godz. 15.00. Spotkanie będzie miało miejsce w świetlicy wiejskiej przy ul. Średzkiej 10. W programie: śpiewanie kolęd, konsumpcja potraw wigilijnych. Oprawę muzyczną uświetni zespół „Impuls”. Zapisy w sklepie spożywczym u p. Elżbiety Ziobro lub u Sołtysa wsi. Koszt tego spotkania to 40 zł. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
  8. Wszystkim Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.