IV Niedziela Wielkanocna 07. 05. 2017 r.

6 maja 2017, godz.2222
  1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy kleryków z naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu są to: kl. Wojciech Sulima z IV roku, oraz kl. Aleksander Radzikowski z II roku. Modlą się oni wraz z nami w tą dzisiejszą Niedzielę o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek – Św. Stanisława głównego Patrona Polski – Uroczystość.
  3. Trwamy w miesiącu maju, miesiąc ten poświęcony jest szczególnej obecności Maryi w życiu kościoła. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki odprawiamy codziennie w tygodniu po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę i Święta modlimy się o godz. 16.30.
  4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16.00 do  godz. 17.00
  5. W przyszłą Niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej oraz Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Zatem bardzo proszę wziąć to pod uwagę w planowaniu w tym dniu swojej obecności na Mszy Św. Chodzi o to, aby w czasie tych uroczystych Mszy Świętych zostawić w miarę możliwości miejsce w kościele dla Rodziców, rodziny i bliskich tych dzieci. I Komunia Święta odbędzie się na Mszy Św. o godz. 10.00 , natomiast Rocznica I Komunii Św. o godz. 12.00.
  6. Próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.45 w naszym kościele parafialnym.
  7. Próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej w poniedziałek i środę o godz. 19. 30 w naszym kościele parafialnym.
  8. W piątek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 12.00 w int. pracowników ZGK Kostomłoty oraz ich rodzin. Również w piątek zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  9. Sakrament Pierwszej Spowiedzi Świętej dla dzieci I Komunijnych oraz dzieci Rocznicowych (rodziców) w sobotę w naszym kościele o godz. 9.00.
  10. W sobotę wypada 13 maja, a wiec pierwsze w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej przez Różę Różańcową p. Heleny Kotulskiej. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
  11. Już jutro tj. 8 maja rozpoczynamy nasz kurs komputerowy. Będzie on odbywał się w GOK-u przez cały miesiąc maj w poniedziałki, środy i piątki.
  12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik. Pielgrzymka ta odbędzie się 3 czerwca (sobota). Koszt to 55 zł., zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym wyjeździe.
  13. U ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in.: o powrocie Ks. abp Henryka Hosera z Medjugorja jako wysłannika Stolicy Apostolskiej, o katolickich szkołach oraz o szkołach wychowujących w duchu katolickim oraz o skuteczność leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. A w naszym wrocławskim dodatku m.in.: o przygotowaniach do 37 Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę, oraz o zbliżającej się Archidiecezjalnej Pielgrzymce ludzi pracy w Henrykowie.
  14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dariusz Bartoszewski zam. Kostomłoty i Paulina Mudra zam. Dębice – zapowiedź trzecia, Łukasz Goliński zam. Zabłoto i Agnieszka Dominiak zam. Aleksandrów Łódzki oraz Dariusz Poniewierka zam. Kostomłoty i Monika Młyńska zam. Wielki Klincz – zapowiedź pierwsza.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Skowron oraz + Andrzej Bachowski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….
  16. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
  17. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na ten nowy rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.