IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 r.

11 maja 2019, godz.2033
    1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są Sakramenty Św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
    2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
    3. Już jutro wypada 13 maja, a więc pierwsze w tym roku nasze Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00 połączonej z modlitwą różańcową i procesją Fatimską. Bardzo proszę o przygotowanie figurki Matki Bożej Fatimskiej, oraz oprawę liturgiczną Różę Różańcową p. Jadwigi Stadnik. Przed Mszą Św. będzie też możliwość nabycia świec, które będą nam towarzyszyć podczas modlitwy różańcowej i procesji Fatimskiej. Cena świecy to 4 zł.
    4. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej Archidiecezji odbędzie się w Katedrze Wrocławskiej 25 maja o godz. 10.00. Modlitewnej pamięci nas wszystkich polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
    5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Wtorek: Św. Macieja Apostoła, Czwartek: Św. Andrzeja Boboli
    6. Trwamy w miesiącu maju zapraszam zatem do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majówki w tygodniu odprawiamy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.30.
    7. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej będzie miała miejsce już w przyszłą niedzielę, tj. 19 maja, na Mszy Świętej o godz. 12.00. Zatem już teraz bardzo proszę wziąć to pod uwagę w planowaniu w tym dniu swojej obecności na Mszy Św. Chodzi o to, aby w czasie tej Uroczystości zostawić w miarę możliwości miejsce w kościele dla Rodziców, rodziny i bliskich tych dzieci.
    8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek oraz w sobotę w stałych godzinach urzędowania.
    9. W środę na godz. 18.30 zapraszam dzieci rocznicowe na próbę liturgiczną do naszego kościoła.
    10. W piątek na godz. 19.00 zapraszam na plebanię kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy 8 na egzamin dopuszczający do tego Sakramentu, natomiast na godz. 19.30 kandydatów z kl. 3 Gimnazjum.
    11. Spowiedź Święta dla dzieci przed Uroczystością Rocznicy I Komunii Świętej, ich rodziców i bliskich, będzie miała miejsce w naszym kościele w sobotę, tj. 18 maja, od godz. 17.00 do godz. 18.00.
    12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Tomasz Tatarek, zam. Kostomłoty i Ilona Szaminos, zam. Wałbrzych, – zapowiedź druga, Marcin Chmiel, zam. Trzebnica i Justyna Chudy, zam. Kostomłoty – zapowiedz pierwsza.
    13. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny, a na stoliku jest wyłożony najnowszy (majowy) nr Nowego Życia. Zachęcam do lektury tych czasopism.
    14. Wszystkim miłym Gościom, Parafianom i Dobrodziejom naszego kościoła życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tradycyjnie najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze.